Hakkında


Kısa bir tanıtım

Merhaba, ben Mert!

Sayısal konulara ağırlık vererek yetişmiş, sözel bilgilerin önemini geç anlamış, anladıktan sonra bunu hayatına yansıtmaya çalışmış bir bilgisayar mühendisiyim. Ayrıca lisans döneminde iki defa erasmus yapabilme fırsatını yakalamış, yüksek lisansa geldiğinde ise felsefe okuyabilme imkanına sahip olmuş şanslı bir kişiyim.

Yazı yazmanın dışında, okumayı, yeni yerler gezip kültürlerini öğrenmeyi, farklı tarifler denemeyi, koşuya çıkmayı, tırmanış yapmayı, masa tenisini ve bilgisayar oyunlarını severim. Bunların yanında bağlama çalmayı dener ve yeni diller öğrenmeye çalışırım.

Başlangıçta bu siteyi kurma amacım sadece kodlama bilgimi geliştirmekten ibaretti. Siteyi bitirdiğimde ise ufak çaplı da olsa editörlük denemeleri yapmanın kimseye bir zararının olmayacağını düşünerek sitenin içini doldurmaya başladım. Kodlama başlığı ile birkaç yazı yazdıktan sonra kitap, film ve gezi kategorilerinde de yazılar yazmak istedim. Bilgi verme amacı ile çıktığım bu yolun rotasını bir süre sonra bilgi paylaşımına çevirdim ve bu yönde devam ettim. Yazılım işleri ve tez çalışmalarının da etkisiyle aktif çalışan, güncel ve üretken bir site ayarını hiçbir zaman yakalayamasam da, ara ara yazı yazmaktan her zaman mutlu oldum.

Eğer siz de bu konular ile ilgileniyorsanız ve konuşacak birilerini arıyorsanız iletişim kısmından bana ulaşabilir ve mesajlarınızı bırakabilirsiniz.

Sevgiler.. ;)